Monday - Friday - 8:00 - 18:00
0 (212) 4911787
platform@platformmedikal.com.tr
koagülasyon ANALYZER

SIEMENS

 
SIEMENS XPRECIA KOAGÜLASYON CİHAZI
Coumadin (Kumadin) (oral antikoagülan) kullanan hastaların evde INR değerlerini takip edebilmeleri ve böylece kumadinin istenmeyen dozlarda alınmasından doğabilecek komplikasyon riskini azaltmak için geliştirilmiş bir cihazdır.

Parmak ucundan alınan bir damla kan ile protrombin zamanını ölçer ve sonucu bir dakika içinde PT, INR ve % aktivite olarak verir.

Referans laboratuarlar ile karşılaştırmalı çalışmaları ve sonuçların tekrarlanabilirliği sınanmış, yapılan bu çalışmalar yayınlanmıştır.

Oral antikoagülan tedavisi alan hastaların INR değerini düzenli olarak ölçtürmesi gerekmektedir.

İstenilen INR aralığında tedaviyi sürdürebilmek için kullanılan ilaçlardan, alınan gıdalardan, kişinin genel durumundan etkilenen kumadin biyoyararlılığı INR değerlerinde oynamaya yol açmaktadır.

INR’deki bu oynamanın komplikasyonlara yol açmadan istenen aralığa çekilmesi ancak yakın takiple mümkündür. INR takiplerini düzenli ve yeterli sıklıkta yapan hastaların self-testing ile hedeflenen terapötik aralıkta kalma süreleri uzamaktadır.

INR değerini etkileyen faktörler: Alkol kullanımı, başka ilaç kullanımı (antibiyotikler, ağrı kesiciler gibi), genel durumdaki değişiklikler (ateş, ishal, kusma gibi) diyet ve alınan gıdalardaki değişiklikler, stres, seyahat ve iklim değişiklikleri

1994 yılından bu yana 150.000 den fazla hasta evinde kendi INR takibini yapıyor.

XPRECİA: Hastaların kendi INR takiplerini başarı ile yapabilmeleri için Siemens Diagnostics tarafından geliştirilerek üretilen ve dünyada yüzbinlerce hasta tarafından kullanılmakta olan XPRECIA cihazı, oral antikoagulan (kumadin) tedavisi alan hastaların INR takibinde güvenilir ve pratik bir çözümdür.

XPRECIA
• Hastaların kendi kendilerine INR ölçümlerini başarı ile yapmalarına olanak sağlamaktadır.

• XPRECIA ile parmaktan alınan bir damla kan ile ölçüm yaparak sonucu 1 dakika içinde verir. Tek kullanımlık stripler ile ekonomik çözüm sağlar.

• Antikoagülan tedavisine bağlı komplikasyon gelişme riskini azaltılır. Riskli durumları erken görme ve zamanında doz ayarlaması yapma şansı verir.

• Hastanın tedaviye uyumunun artmasına yardımcı olur. Böylece komplikasyonlardan uzak güvenli tedavi imkanı verir.

Teknik Özellikler

Örnek Tipi
Tam Kan

Örnek Miktarı
Capillary: 6 uL (Bir damla kan)

Hafıza
640 ölçümü hafızasında tutar

 

CONTACT US
ÇALIŞMA SAATLERİ
Monday - Friday:08:00 AM - 18:00 PM
 
TELEFON :
0(212)4911787
FAKS NO :
0(212)4911787
E- POSTA :
platform@platformmedikal.com.tr
MERKEZ :
Kartaltepe Mah. 50.Yıl Cad. No:42
Bayrampaşa/İstanbul